Що нового

Публічні закупівлі

4 жовтня

Київ переплатив 160 млн грн за доставку подарованих вагонів з Польщі

Київ переплатив 160 млн грн за доставку подарованих вагонів з Польщі

Кримінальна відповідальність за перешкоджання діяльності аудиторів

Це встановили фахівці Державної аудиторської служби України під час проведення аудиту фінансової діяльності КП «Київський метрополітен».

З’ясувалося, що середньоринкова вартість транспортно-експедиторських послуг з організації міжнародного перевезення одного вагону метро з Варшави до Києва складає 0,5 млн грн. Натомість «Київський метрополітен» за кожен доставлений вагон заплатив 3,15 млн грн.

За транспортування усіх 60 вагонів, що прибули з Польщі, відповідно до даних бухгалтерського обліку, була здійснена повна оплата на загальну суму 189,34 млн грн. Тоді як – за результатами досліджень відкритих джерел інформації (зокрема веб-сайтів низки операторів ринку перевезень) – розрахункова вартість надання таких послуги могла становити лише близько 30 млн грн.

Тобто зі столичного бюджету було витрачено в 6,3 рази більше коштів, ніж вимагала ситуація.

За повідомленням ДАСУ, підприємство-переможець, яке доставило вагони в Київ, очевидно дебютувало в сфері транспортно-експедиторських послуг. З’ясувалося, що впродовж 2022-2023 років воно більше нікому з учасників ринку не надавало вказаних послуг. Перевезення вагонів з Польщі до Києва за договорами з «Київським метрополітеном» – його єдиний досвід в цьому напрямку.

Втім, провести зустрічну звірку аудиторам не вдалося – їх не допустили на підприємство. Через що Держаудитслужба скерувала до Національної поліції відповідний лист про сприяння.

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

4 жовтня

Здійснено перший міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки

Здійснено перший міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки

Чи подавати до органів Казначейства протокол УО як підтвердний документ

У межах цього обміну Державна податкова служба України передала інформацію про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів юрисдикцій – партнерів з обміну, а також отримала від іноземних компетентних органів дані про рахунки податкових резидентів України.

Предметом обміну стала інформація про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи (банки, страхові та інвестиційні компанії тощо) та які належать резидентам юрисдикцій-партнерів, а саме:

  • ім'я власника, його адреса, податкове резидентство, податковий номер, дата та місце народження, дані про фінансову установу, дані про рахунок:
  • залишок станом на кінець звітного періоду, загальна сума дивідендів, процентів або інших доходів.

У Національній стратегії доходів зазначено, що участь у міжнародній системі автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки сприяє створенню більш прозорого податкового середовища та підвищенню іміджу України як надійного та рівноправного партнера в міжнародних інформаційних податкових відносинах.

Доступ України до інформації про іноземні фінансові активи своїх резидентів за стандартом CRS дозволить:

  • посилити контроль за своєчасністю та повнотою декларування доходів, що підлягають оподаткуванню;
  • виявити незадекларовані доходи для боротьби з ухиленням від сплати податків фізичними особами;
  • підвищити ефективність застосування правил про оподаткування контрольованих іноземних компаній;
  • отримати додаткове джерело податкової інформації під час впровадження непрямих методів контролю за оподаткуванням фізичних осіб.

Цей крок є частиною зобов’язань України у процесі інтеграції до ЄС та спрямований на підвищення прозорості податкової сфери. Завдяки обміну Україна зможе ефективніше боротися з ухиленням від сплати податків, що сприятиме додатковим податковим надходженням, а отже економічній стабільності та розвитку країни.

Довідково

CRS (Загальний стандарт звітності) передбачає щорічний автоматичний обмін інформацією про визначені види фінансових рахунків між державами, які приєднались до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки.

Податкові органи щорічно отримують масив даних щодо тих іноземних рахунків, які належать їх податковим резидентам, або які належать організаціям, що перебувають під контролем таких резидентів. У відповідь юрисдикції надають аналогічну інформацію податковим органам держав-партнерів щодо рахунків їх податкових резидентів. Збір інформації про рахунки, що підлягає обміну, здійснюють фінансові установи, які подають звіти податковим органам юрисдикцій, де вони здійснюють діяльність. Перший звітний період охоплював період з 1 липня до 31 грудня 2023 року, а перший обмін даними успішно завершився 30 вересня 2024 року.

Станом на січень 2024 року близько 110 юрисдикцій є учасниками міжнародного багатостороннього автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки, включно з усіма державами-членами Європейського Союзу. Впровадження CRS в законодавство України та здійснення успішного першого міжнародного автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки відбулось за сприяння Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

4 жовтня

Міноборони розробило тендерну документацію на закупівлю електронергії за рекомендаціями Мінекономіки

Міноборони розробило тендерну документацію на закупівлю електронергії за рекомендаціями Мінекономіки

Змінюємо ціну на електроенергію після зміни тарифів

Міноборони розробило тендерну документацію на закупівлю електроенергії на основі методичних рекомендацій щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Скачайте шаблон тендерної документації з додатками для неї

Джерело: наказ Міноборони «Про деякі питання щодо закупівлі електричної енергії» від 27.09.2024 № 651

4 жовтня

Штраф 3 025 786 грн – за змову на закупівлі бирок для маркування деревини

Штраф 3 025 786 грн – за змову на закупівлі бирок для маркування деревини

Кримінальна відповідальність за перешкоджання діяльності аудиторів

03 жовтня 2024 року Антимонопольний комітет України визнав, що ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ЛАТЧБАХЕР УКРАЇНА» та ТОВ «БЕРГБАУ-ТЕХНІК» вчинили змову під час участі у торгах на закупівлю «Бирок для маркування деревини», проведених ДЕРЖАВНИМ СПЕЦІАЛІЗОВАНИМ ГОСПОДАРСЬКИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЛІСИ УКРАЇНИ» з очікуваною вартістю 90 056 480,00 гривень.

Під час розслідування справи Комітет встановив обставини, що у своїй сукупності свідчать про вчинення ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ЛАТЧБАХЕР УКРАЇНА» та ТОВ «БЕРГБАУ-ТЕХНІК» антиконкурентних узгоджених дій з метою усунення конкуренції між ними під час участі у зазначених торгах. Виявлені факти свідчили про спільну та скоординовану поведінку компаній під час підготовки та участі в торгах, комунікації між ними та обміні інформацією.

За змову ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ЛАТЧБАХЕР УКРАЇНА» та ТОВ «БЕРГБАУ-ТЕХНІК» оштрафовані Комітетом на загальну суму 3 025 786 грн.

При цьому, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

Джерело: офіційний сайт АМКУ

3 жовтня

Медичні закупівлі уклали трирічні договори на закупівлю медвиробів на понад 750 млн грн

Медичні закупівлі уклали трирічні договори на закупівлю медвиробів на понад 750 млн грн

Закупівлі ліків та медвиробів за Особливостями

Загальна сума укладених договорів – понад 750 млн грн. Всі договори укладені терміном на три роки, аби забезпечити безперервну наявність медичних виробів у закладах охорони здоровʼя.

Зокрема, йдеться про такі медвироби:

  • ендопротези колінного, кульшового суглобів;
  • кульшові суглоби;
  • імпланти та інструменти для корекції складних сколіотичних деформацій хребта;
  • спиця Кіршнера;
  • інтрамедулярні фіксатори (стрижні);
  • сітка титанова для краніопластики;
  • пластини різних видів, у тому числі для синтезу передпліччя, плеча та кісток кисті;
  • стрижні для великогомілкових, плечових та стегнових кісток.

«В умовах війни запит на ортопедичні, травматологічні та нейрохірургічні оперативні втручання значно зростає, адже багато людей отримують різного роду травми. Це складні операції, які потребують спеціальних медичних виробів. Завдяки ефективній роботі разом з Медичними закупівлями України вдалося їх централізовано закупити зі значною економією. Для нас дуже важливо забезпечити все необхідне, аби пацієнти могли отримувати якісні, доступні та безоплатні медичні послуги», – зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Закупівлі медичних виробів для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних операцій – громіздка та складна процедура. Наразі за всіма укладеними договорами відбувається збір типорозмірів – це етап, на якому ми очікуємо від експертів МОЗ розʼяснення, які саме розміри необхідні лікарням по окремим медичним товарам. Перші поставки відбудуться вже наприкінці осені», – розповів в. о. генерального директора МЗУ Олег Кльоц.

МОЗ зазначає, що здійснити закупівлі вдалося з великою економією. Наприклад, очікувана вартість закупівлі 286 134 спиці Кіршнера склала 20,3 млн грн. Це хірургічний інструмент, який застосовується для лікування кісток у разі травм і переломів. У ході аукціону МЗУ ціна впала втричі – до 6,5 млн грн, тобто на понад 13 млн грн. А сума на пластини різних видів зменшилась до 44,9 млн грн, економія склала більше ніж 150 млн грн.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

3 жовтня

Мінекономіки та НБУ презентували систему страхування воєнних ризиків

Мінекономіки та НБУ презентували систему страхування воєнних ризиків

Нові нормативно-правові акти та зміни в законодавстві за вересень 2024 року, на які варто зважати замовнику

26 та 27 вересня під час консультацій з бізнес-спільнотою представники Національного банку України та Мінекономіки презентували проєкт Закону України «Про систему страхування воєнних ризиків». Він передбачає захист страхових інтересів фізичних та юридичних осіб та спрямований на забезпечення відшкодування збитків, заподіяних таким особам внаслідок реалізації воєнних ризиків в Україні.

«Відсутність покриття воєнних ризиків є суттєвою перепоною для залучення інвесторів для відбудови України та розвитку нашої економіки. Ми хочемо виправити це, створивши єдину систему страхування від воєнних ризиків. 

Вже є низка працюючих інструментів на цьому ринку. Так, наприклад, механізм Unity для страхування суден, де держава виділила невелику частину капіталу для покриття першого ризику, дозволивши суттєво пожвавити ринок і знизити ставки в кілька разів. У нас є успішні великі проєкти з MIGA, запускається співпраця з DFC, є перший договір страхування від воєнних ризиків інвестиційного кредиту від Експортно-кредитного агентства. Наша мета – об'єднати всі діючі програми в єдиний пул, створити зрозумілі правила гри і зрештою мати змогу залучити на цей ринок міжнародних перестраховиків», – зазначив Перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

Комплексна загальнодержавна система страхування воєнних ризиків фінансуватиметься як коштом акумульованих обов'язкових страхових платежів за договорами страхування, так і за фінансової допомоги донорів. 

Окремо, в проєкті Закону передбачено:

  • створення Міністерством економіки Державної агенції зі страхування воєнних ризиків, яка буде визначати спільну політику оцінки та прийняття ризиків для страховиків-учасників системи;

а також:

  • розробляти стандартизовані страхові продукти;
  • визначати централізовані підходи до ціноутворення;
  • вести Єдину централізовану базу даних в системі страхування воєнних ризиків.

Система покриватиме ризики фізичної шкоди, спричинені війною, зокрема передбачається, що  обов’язковому страхуванню підлягатиме майно, передане в заставу, та об’єкти житлового будівництва. Наразі тривають консультації щодо можливого уточнення переліку об’єктів обов’язкового страхування. На подальших етапах планується розширення покриття для більшого кола об'єктів. 

Проєкт Закону планується передати до профільного комітету Верховної Ради до кінця грудня цього року з урахуванням зауважень бізнес-спільноти та представників страхового ринку.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

3 жовтня

Відбувся національний Форум «Prozorro Market : win-win для держави та бізнесу»: як далі буде розвиватися е-каталог та публічні закупівлі

Як далі буде розвиватися е-каталог та публічні закупівлі

Електронний каталог закупівель: правила використання 2024

Як далі буде розвиватися е-каталог та українська сфера публічних закупівель – обговорювали на національному Форумі «Prozorro Market: win-win для держави на бізнесу», який провела державна установа «Професійні закупівлі» за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev.

Форум вперше об’єднав ключові державні інституції, міжнародних партнерів, публічних замовників та національний бізнес з метою відвертого діалогу про результати та майбутнє електронного каталогу. До заходу долучилися спікери від Верховної Ради, Міністерства економіки, Міністерства оборони, Міністерства освіти і науки, Prozorro, Офісу реформ шкільного харчування, Укрзалізниці, Медзакупівель України та інші. Понад 200 учасників відвідали Форум. 

«Головний показник ефективності Prozorro Market – це безумовно економія для держави. Від початку цього року через каталог вдалося закупити товарів на понад 30 млрд грн. Загалом за час роботи інструменту загальна сума закупівель склала 42 млрд грн. А цифра економії від початку існування інструменту склала понад 6 млрд грн. Цей показник пояснюється вдвічі вищою конкуренцією в порівнянні з іншими закупівельними процедурами. Це дійсно надзвичайний показник. Бо більша економія – це можливість для держави купувати більше необхідних товарів. І що для мене особливо важливо, як міністерки економіки, що Prozorro Market є також інструментом для активної участі українських виробників у публічних закупівлях. Наприклад, змогли закупити через цей інструмент понад 800 шкільних автобусів вітчизняного виробництва», – зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Під час Форуму Дмитро Соловей, заступник директора Професійних закупівель з питань розвитку, представив ключові інновації, які чекають на Prozorro Market.

Серед них

  1. Єдиний електронний документ, який об’єднує готові договори та технічні завдання за принципом конструктору. 
  2. Розширення причин для скарг на недобросовісних постачальників. 
  3. Ще більш спрощений процес кваліфікації постачальників. 
  4. Вдвічі швидша процедура – від оголошення до договору за три дні. 

«З початком повномасштабної війни Prozorro Market став інструментом, який дозволяє зберегти баланс між прозорістю і конкуренцією з одного боку та оперативність – з іншого. Е-каталог зараз ефективно закриває потреби не тільки цивільних, а й військових. Понад 90% всіх продуктів харчування, що купують на рівні держави, проходить через Prozorro Market. Також дуже активно розвивається напрямок військових товарів. Наша мета – щоб дрон можна було придбати так само просто та прозоро, як картоплю. І нам це вдається – 25 тисяч різних БПЛА закупили замовники в е-каталозі за два роки. Окрім цього, через Prozorro Market військові можуть купувати тактичні навушники, окуляри, пульти для дронів, оптичні приціли, прилади нічного бачення тощо», – наголосив Євген Якубовський, директор Професійних закупівель. 

У межах заходу своїм досвідом використання Prozorro Market поділились його безпосередні клієнти – публічні замовники та бізнес. Мова про Фабрику-кухню в Бучі, компанію Укрнафта, Національний інститут раку, ДП «Ліси України», Житомирську міську раду тощо. 

Форум відвідали міжнародні партнери – представники USAID та Посольства Великої Британії в Україні.  Електронний каталог Prozorro Market запущено за  підтримки USAID/UK aid в рамках проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах /TAPAS». Подальший розвиток Prozorro Market підтримується в рамках нового 5-річного проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Вони засвідчили подальшу підтримку удосконаленню Prozorro Market та впровадженню найкращих закупівельних практик в рамках проєкту.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

2 жовтня

В Україні відбулась перша закупівля послуги з розмінування

В Україні відбулась перша закупівля послуги з розмінування

ВЕБІНАР. Аналізуємо моніторинги оборонних закупівель та враховуємо висновки аудиторів

Постачальник буде розміновувати ділянку площею 86 га в Шевченковому Миколаївської області.

«Вперше в українській історії ми маємо підписану угоду з розмінування ділянки сільськогосподарського призначення, як результат відкритих торгів у системі Prozorro. Завдяки конкуренції початкова ціна знизилась на понад один мільйон гривень. Так держава отримає економію коштів, а фермер – повну компенсацію вартості розмінування від держави. Загалом в системі Prozorro відбулося вже 11 подібних аукціонів. На торгах змагалося від 2 до 6 учасників. Падіння ціни під час торгів становило понад 18%, що зекономить для державного бюджету понад 44 мільйони гривень», – повідомила Перша віцепрем'єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Шевченкове в перший рік війни фактично знаходилося на лінії фронту. Територія, яку потрібно розмінувати в громаді складається із 12 ділянок різного рівня складності. Там виявили касетні боєприпаси, протипіхотні та протитранспортні міни, боєприпаси до стрілецької зброї. Частина ділянок вкрита травою, ще частина – деревами і очеретом.

Загалом в Prozorro Центр гуманітарного розмінування оголосив 20 аукціонів із закупівлі послуг з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 6 690 га.

Довідково

Питання гуманітарного розмінування координує Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.

Джерело: офіційний сайт Prozorro

2 жовтня

Міноборони впроваджує нові механізми контролю за закупівлею електроенергії для ЗСУ

Міноборони впроваджує нові механізми контролю за закупівлею електроенергії для ЗСУ

Змінюємо ціну на електроенергію після зміни тарифів

Нещодавно ухвалений наказ № 651 встановлює новий порядок закупівлі електроенергії для ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

Документ напрацьований Міністерством оборони України спільно з Міністерством економіки.

Згідно з наказом, закупівля електроенергії має проводитися:

  • на підставі рекомендацій, затверджених Міністерством економіки України;
  • з використанням розробленої тендерної документації.

Наказ, зокрема, передбачає:

  1. Відкриті тендери через електронну систему закупівель з дотриманням принципів прозорості та недискримінації учасників.
  2. Учасники тендерів повинні подати документи, що підтверджують їхню компетентність та наявність досвіду у постачанні електроенергії.
  3. Учасники зобов’язані надавати банківські гарантії для забезпечення тендерних пропозицій та виконання договорів, що забезпечує надійність постачальників.
  4. До участі в тендерах не допускаються компанії з росії, білорусі та Ірану, що є важливим кроком у посиленні безпеки країни.

За тендерною документацією, критерії оцінки пропозицій мають грунтуватися на найнижчій ціні для прозорості процесу.

Учасникам тендерів також дозволяється виправляти технічні помилки, якщо це не впливає на суть пропозиції, а забезпечення виконання договору становить до 5% від суми закупівлі, що гарантує виконання зобов'язань переможцями тендеру.

Затвердження проєкту наказу пов’язане з необхідністю створення єдиного підходу до організації публічних закупівель електричної енергії, підготовки тендерної документації, включно з проєктом договору про закупівлю.

«Це також визначає механізм та орієнтири для замовників, які здійснюють відповідні закупівлі для потреб ЗСУ, з метою забезпечення максимальної економії, ефективності, добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості на всіх етапах, наголошують у Департаменті політики закупівель Міністерства оборони України», – зазначив директор Департаменту політики закупівель Міністерства оборони Гліб Канєвський.

«Впровадження нових механізмів контролю закупівлі електроенергії для ЗСУ – це практика, яка сприяє встановленню чітких, прозорих та єдиних правил, які дозволяють запобігати зловживанням. Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики були розглянуті та доповнені з урахуванням специфіки замовника», – зазначила заступник директора Департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки Ірина Сопилюк.

Вона також додала, що співпраця Міноборони та Мінекономіки сприятиме економії при закупівлі електроенергії, і стане зручним механізмом як для підрозділів Збройних Сил, так і для постачальників.

Джерело: офіційний сайт МОУ

2 жовтня

НКРЕКП розпочала регуляторну процедуру щодо перегляду граничних цін на ринку електроенергії

НКРЕКП розпочала регуляторну процедуру щодо перегляду граничних цін на ринку електроенергії

Змінюємо ціну на електроенергію після зміни тарифів

Таким чином Комісія розпочала регуляторну процедуру щодо перегляду граничних цін на відповідних сегментах ринку електричної енергії.

Процедура, зокрема, передбачає проведення відкритих обговорень, під час яких усі зацікавлені учасники ринку електричної енергії матимуть змогу надати свої пропозиції та зауваження. Регулятор в обов’язковому порядку їх розгляне та опрацює.

НКРЕКП звертає увагу, що перегляд граничних цін на ринку електроенергії зумовлений необхідністю забезпечити умови для комерційного імпорту електричної енергії з країн Європи з метою покриття можливого дефіциту потужності в осінньо-зимовий період під час російських терористичних атак на енергосистему.

Вказане рішення НКРЕКП покликане збалансувати енергосистему та забезпечити стабільне електропостачання всіх категорій споживачів. Воно жодним чином не вплине на фіксований рівень цін на електроенергію для населення.

Згідно із проєктом документа, регулятор пропонує з листопада встановити такі граничні ціни на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку:

  • з 00:00 до 07:00 – 5600 грн/МВт-год;
  • з 07:00 до 17:00 та з 23:00 до 24:00 – 6900 грн/МВт-год;
  • з 17:00 до 23:00 – 9000 грн/МВт-год;
  •  мінімальна гранична ціна – 10 грн/МВт-год.

Про дату та час початку проведення відкритих обговорень буде повідомлено додатково на офіційних ресурсах Регулятора.

Джерело: офіційний сайт НКРЕКП

2 жовтня

Перелік документів, які набудуть чинності з 01.10.2024 року до 31.10.2024 року

Перелік документів, які набудуть чинності з 01.10.2024 року до 31.10.2024 року

Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві

Будівництво:

  • ДБН В.2.2-10:2022 Заклади охорони здоров’я. Основні положення. Зі Зміною № 1. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДБН В.2.2-10:2022 Заклади охорони здоров’я. Основні положення. Зміна № 1. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9276:2024 Настанова з контролю якості улаштування конструкцій фасадної теплоізоляції. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9277:2024 Настанова з контролю якості улаштування ізоляційних покриттів та покрівель. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9278:2024 Настанова з контролю якості виконання електромонтажних робіт з улаштування внутрішніх електричних мереж. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9279:2024 Настанова з контролю якості виконання опоряджувальних робіт. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9280:2024 Настанова щодо проведення статичних випробувань автодорожніх мостів. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9281:2024 Бітумомінеральні суміші. Національні вимоги до асфальтобетонних сумішей згідно з ДСТУ EN 13108-1. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9282:2024 Бітумомінеральні суміші. Національні вимоги до щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей згідно з ДСТУ EN 13108-5. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9283:2024 Бітумомінеральні суміші. Національні вимоги до мастикових асфальтобетонних сумішей згідно з ДСТУ EN 13108-6. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 13055:2024 Заповнювачі легкі (EN 13055:2016, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 13286-7:2024 Суміші неукріплені та укріплені гідравлічним в`яжучим. Частина 7. Випробування неукріплених сумішей циклічним тривісним навантаженням (EN 13286-7:2004, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024.

Виробництво гуми та пластмас:

  • ДСТУ 4883:2024 Шини пневматичні для сільськогосподарських транспортних засобів та причепів до них. Загальні вимоги до експлуатування. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN ISO 877-1:2022 Пластмаси. Методи випробування на вплив сонячного випромінювання. Частина 1. Загальні положення (EN ISO 877-1:2010, IDT; ISO 877-1:2009, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN ISO 877-2:2022 Пластмаси. Методи випробування на вплив сонячного випромінювання. Частина 2. Вплив сонячного випромінювання на пластмаси безпосередньо та через віконне скло (EN ISO 877-2:2010, IDT; ISO 877-2:2009, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN ISO 877-3:2022 Пластмаси. Методи випробування на вплив сонячного випромінювання. Частина 3. Посилений вплив концентрованого сонячного випромінювання (EN ISO 877-3:2018, IDT; ISO 877-3:2018, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ ISO 4250-1:2024 Шини та ободи для землерийних машин. Частина 1. Познаки та розміри шин (ISO 4250-1:2023, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ ISO 10191:2024 Шини для легкових автомобілів. Перевірка характеристик шин. Лабораторні методи випробування (ISO 10191:2021, ІDТ). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ ISO 11795:2024 Шини тягових коліс сільськогосподарських тракторів. Значення індексу обводу кочення (RCI) й індексу радіуса швидкості (SRI). Метод вимірювання обводу кочення шини (ISO 11795:2018; Amd 1:2022, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024.

Електроенергетика:

  • ДСТУ EN 61472:2024 Робота під напругою. Мінімальні відстані наближення для систем змінного струму в діапазоні напруг від 72,5 кВ до 800 кВ. Метод розрахунку (EN 61472:2013, IDT; IEC 61472:2013, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 61472:2024 Робота під напругою. Мінімальні відстані наближення для систем змінного струму в діапазоні напруг від 72,5 кВ до 800 кВ. Метод розрахунку (EN 61472:2013/AC:2015, IDT; IEC 61472:2013/COR1:2015, IDT). Поправка № 1:2024. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 61773:2024 Повітряні лінії. Випробування фундаментів опор (EN 61773:1996, IDT; IEC 61773:1996, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN IEC 60652:2024 Опори повітряних ліній. Випробування навантаженням (EN IEC 60652:2021, IDT; IEC 60652:2021, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN IEC 61854:2024 Повітряні лінії. Вимоги та випробування для розпірок (EN IEC 61854:2020, IDT; IEC 61854:2020, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ IEC 60826:2024 Повітряні лінії електропередавання. Критерії проєктування (IEC 60826:2017, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ IEC TS 61774:2024 Повітряні лінії. Метеорологічні дані для оцінки кліматичних навантажень (IEC TS 61774:1997, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024.

Енергетика:

  • ДСТУ 9287:2024 Кокс з розміром кусків 20 мм і більше. Визначання механічної міцності (ISO 556:2020, MOD). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 12766-1:2019 Нафтопродукти та відпрацьовані оливи. Визначення поліхлорованих біфенілів (РСВ) та споріднених сполук. Частина 1. Розділення та визначення виділених споріднених PCB методом газової хроматографії (GC) з використанням електронозахоплювального детектора (ECD) (EN 12766-1:2000, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 12766-2:2019 Нафтопродукти та відпрацьовані оливи. Визначення поліхлорованих біфенілів (РСВ) та споріднених сполук. Частина 2. Визначення вмісту PCB (EN 12766-2:2001, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024.

Військова справа:

  • ДСТУ 33.205:2024 Страховий фонд документації. Правила формування страхового фонду документації на промислову продукцію оборонного і мобілізаційного призначення. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ В 15.013:2024 Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Логістична підтримка на основі техніко-економічних показників. Основні положення. Вимоги до контрактів. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ В 15.903:2024 Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Авторський і технічний нагляд. Основні положення. Дата набрання чинності: 01.10.2024.

Інші галузі:

  • ДСТУ 8734:2024 Вальниці кочення. Вальниці буксові циліндричні залізничного рухомого складу. Загальні технічні умови. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9284:2024 Вогнетриви. Периклазовуглецеві вироби. Методика вимірювання масової частки вільного фенолу фотометричним методом. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ 9285:2024 Швелери сталеві гнуті нерівнополичні. Сортамент. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 Системи пожежної сигналізації та оповіщування. Частина 14. Настанови щодо побудови систем, проєктування, монтування, пусконалагоджування, експлуатування та технічного обслуговування (CEN/TS 54-14:2018, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN ISO 9999:2024 Засоби допоміжні. Класифікація та термінологія (EN ISO 9999:2022, IDT; ISO 9999:2022, IDT). Дата набрання чинності: 01.10.2024.

Законодавчі акти України:

  • Наказ від 08.11.2023 № 1925 Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 23.07.2002 № 280. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • Наказ від 23.07.2002 № 280 Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб. Дата набрання чинності: 01.10.2024;
  • Закон України від 06.06.2024 № 3792-IX Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми. Дата набрання чинності: 06.10.2024;
  • Закон України від 04.09.2008 № 375-VI Про оздоровлення та відпочинок дітей. Дата набрання чинності: 06.10.2024;
  • Закон України від 05.09.2017 № 2145-VIII Про освіту. Дата набрання чинності: 06.10.2024;
  • Закон України від 26.04.2001 № 2402-III Про охорону дитинства. Дата набрання чинності: 06.10.2024;
  • Закон України від 14.12.2010 № 2778-VI Про культуру. Дата набрання чинності: 06.10.2024;
  • Закон України від 24.12.1993 № 3808-XII Про фізичну культуру і спорт. Дата набрання чинності: 06.10.2024.

Джерело: офіційний сайт Будстандарту

1 жовтня

🍂«Шпалери» на робочий стіл із календарем на жовтень

Редакція порталу «Держзакупівлі» дарує вам унікальні шпалери на робочий стіл вашого комп'ютера.

Оберіть та завантажте варіант заставки, яка вам до вподоби!

🍂«Шпалери» на робочий стіл із календарем на жовтень

Скачати ▶

🍂«Шпалери» на робочий стіл із календарем на жовтень

Скачати ▶

🍂«Шпалери» на робочий стіл із календарем на жовтень

Скачати ▶

🍂«Шпалери» на робочий стіл із календарем на жовтень

Скачати ▶

Вдалих закупівель!

1 жовтня

🔥Знижки до 4 000 грн на передплату фахових видань та навчання

Ми розуміємо, наскільки насичений робочий період вас чекає, тож хочемо продовжити вам оксамитовий сезон і подарувати знижки на річну передплату фахових видань.

Знижки до 4 000 грн на передплату фахових видань та навчання

Оформлюйте річну передплату

Також у вас є можливість отримати знижку на навчальні програми Вищої школи Закупівельника: 

Організація публічних закупівель в умовах воєнного стану

1 000 грн

Національна сертифікація з організації публічних закупівель — 2024

3 000 грн

Закупівля комунальних послуг — 2025

1 000 грн
Як взяти участь і перемогти в публічній закупівлі у Prozorro 1 000 грн


Забирайте жовтневий подарунок на передплату вже зараз

Телефонуйте за номером 0 800 21 12 20 (усі дзвінки безплатні) або ж оформлюйте замовлення на сайті

ЗАМОВИТИ

З фаховою підтримкою ви матимете більше часу на відпочинок і близьких і значно менше труднощів на роботі!

1 жовтня

З Днем захисників і захисниць України!

Сьогодні наша країна відзначає

одне з найважливіших свят — День захисників і захисниць України!

З початком збройної агресії рф та широкомасштабного вторгнення це свято набуло нового змісту та глибини. Кожен боєць ЗСУ, НГУ, Державної прикордонної служби, інших спецслужб та правоохоронних органів став уособленням справжнього захисника, який боронить нашу Батьківщину від ворогів.

ВИ — СПРАВЖНІ ГЕРОЇ, які щодня захищають наші цінності, свободу та майбутнє.

ДЯКУЄМО вам за вашу безстрашність, за те, що не боїтеся стояти на передовій. Ви — наша опора і наше світло в найтемніші часи. 

БАЖАЄМО нашим військовим сили, здоров'я, невичерпної енергії та залізної волі для перемоги над загарбниками.

Не забувайте донатити! Наближаємо перемогу разом! Згенеруйте персональну листівку та привітайте всіх захисників і захисниць

Слава Україні! Героям слава! 💙💛

1 жовтня

Внесено зміни до переліку лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них

Внесено зміни до переліку лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них

Закупівлі ліків та медвиробів за Особливостями

Розділ «Хіміотерапевтичні препарати, радіофармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних хворих» викладено у новій редакції – «Хіміотерапевтичні препарати, радіофармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних та онкогематологічних хворих».

Змінено дозування лікарського засобу «Кальцію фолінат» та  вилучено позицію лікарського засобу «Лінезолід» у підрозділі «Закупівля лікарських засобів для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, та проведення трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин дітям і дорослим» розділу «Лікарські засоби та медичні вироби для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, та проведення трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин дітям і дорослим».

Викладено в новій редакції підрозділ «Заходи для забезпечення зовнішнього та внутрішнього контролю якості лабораторних досліджень скринінгу донорської крові» та вилучено деякі позиції в підрозділах розділу «Медичні вироби для забезпечення розвитку донорства крові та її компонентів» тощо.

Джерело: Telegram-канал Тараса Мельничука

1 жовтня

БЕБ виявило розкрадання бюджетних коштів під час закупівлі комплектуючих до квадрокоптерів

БЕБ виявило розкрадання бюджетних коштів під час закупівлі комплектуючих до квадрокоптерів

ВЕБІНАР. Аналізуємо моніторинги оборонних закупівель та враховуємо висновки аудиторів

Досудовим розслідуванням встановлено, що приватний підприємець із Києва уклав договір із військовою частиною на постачання комплектуючих до квадрокоптерів та зобов’язався поставити їх до кінця 2023 року, але свої договірні зобов’язання не виконав.

Водночас з метою заволодіння коштами військової частини у змові з службовими особами, на підставі підроблених документів, підприємець отримав 3,7 млн грн на власний банківський рахунок. Згодом фігурант перерахував ці кошти на рахунки різних товариств, діяльність яких не пов’язана з послугами зазначеними у договорі (з постачанням комплектуючих до квадрокоптерів).

Детективи БЕБ провели обшуки за місцями проживання фігурантів, наразі підприємця затримано. Йому оголошено про підозру та застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі збитків, тобто в сумі 3,7 млн грн.

Досудове розслідування за ч.5 ст.191, ч.1 ст.366, ч.1 ст.209 Кримінального кодексу України здійснюють детективи ТУ БЕБ у Закарпатській області за оперативного супроводу працівників УСР та УСБУ в Закарпатській області. Процесуальне керівництво – прокурори Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Джерело: офіційний сайт БЕБ

1 жовтня

Перелік документів, що втрачають чинність з 01.10.2024 року до 31.10.2024 року

Перелік документів, що втрачають чинність з 01.10.2024 року до 31.10.2024 року

ВЕБІНАР. Закупівлі комунальних послуг

Електроенергетика:

  • ДСТУ EN 60652:2022 Випробування навантаженнями на конструкції повітряних ліній (EN 60652:2004, IDT; IEC 60652:2002, IDT). Дата скасування: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN IEC 60652:2022 Конструкції повітряних ліній. Навантажувальні випробування (EN IEC 60652:2021, IDT; IEC 60652:2021, IDT). Дата скасування: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 61472:2022 Робота під напругою. Мінімальні відстані наближення для систем змінного струму в діапазоні напруг від 72,5 кВ до 800 кВ. Метод обчислення (EN 61472:2013, IDT; IEC 61472:2013, IDT). Дата скасування: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 61472:2022 Робота під напругою. Мінімальні відстані наближення для систем змінного струму в діапазоні напруг від 72,5 кВ до 800 кВ. Метод обчислення (EN 61472:2013/AC:2015, IDT; IEC 61472:2013/COR1:2015, IDT). Поправка № 1:2022. Дата скасування: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 61773:2022 Повітряні лінії. Випробування фундаментів конструкцій (EN 61773:1996, IDT; IEC 61773:1996, IDT). Дата скасування: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN 61854:2022 Повітряні лінії. Вимоги та випробування щодо розпірок (EN 61854:1998, IDT; IEC 61854:1998, IDT). Дата скасування: 01.10.2024;
  • ДСТУ EN IEC 61854:2022 Повітряні лінії. Вимоги та випробування розпірок (EN IEC 61854:2020, IDT; IEC 61854:2020, IDT). Дата скасування: 01.10.2024.

Інші галузі:

  • ДСТУ 2206-93 (ГОСТ 5953-93) Кокс з розміром кусків 20 мм і більше. Визначення механічної міцності (ISO 556:1980). Зі Зміною № 1 (ІПС № 7-2005) та Поправкою (ІПС № 4-1995). Дата скасування: 01.10.2024;
  • ДСТУ 8734:2017 Вальниці кочення. Вальниці буксові роликові циліндричні залізничного рухомого складу. Загальні технічні умови. Дата скасування: 01.10.2024.

Джерело: офіційний сайт Будстандарту

1 жовтня

Кабмін пом'якшив вимоги щодо економії електроенергії

Кабмін пом'якшив вимоги щодо економії електроенергії

Змінюємо ціну на електроенергію після зміни тарифів

З огляду на зміни, вимоги забезпечити економію електроенергії для міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та Київської міської державної адміністрації (військові адміністрації), секретаріату КМУ поширюються на період до 30 вересня 2024 року.

Нагадаємо, що до змін діяло розпорядження КМУ економити у період до 31 грудня 2024 р. електричну енергію у приміщеннях зазначених органів та підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери їх управління, господарських товариствах, у статутному капіталі яких 50% і більше акцій (часток) належать державі, зокрема не використовувати кондиціонери повітря, зовнішнє освітлення будівель та прилеглої території.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 червня 2024 р. № 510» від 26.09.2024 № 910-р

30 вересня

НАДС запрошує долучитися до щорічного опитування щодо організації роботи та оплати праці держслужбовців в умовах воєнного стану

Щорічне опитування щодо організації роботи та оплати праці держслужбовців в умовах воєнного стану

Національна сертифікація з організації публічних закупівель — 2025

Відповіді на опитування щодо організації роботи та оплати праці державних службовців в умовах воєнного стану допоможуть НАДС краще зрозуміти поточний стан справ і, за потреби, скорегувати або визначити нові вектори роботи в умовах воєнного стану.

Опитування складається з 20 запитань, а його проходження займе близько 10 хвилин.

Опитування триватиме до 07 жовтня 2024 року.

Джерело: офіційний сайт НАДС

30 вересня

Уряд підтримав створення системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням

Уряд підтримав створення системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням

Закупівлі ліків та медвиробів за Особливостями

Уряд ухвалив рішення про створення і належне функціонування національної системи верифікації ліків з 2D-кодуванням. Воно зобов'язує виробників наносити засоби безпеки на упаковку лікарського засобу. Добровільно це можна буде робити з 1 січня 2026 року, обов’язково – з 1 січня 2028 року.

«Верифікація лікарських засобів з 2D-кодуванням стала основним рішенням для багатьох розвинених країн світу, щоби виявити фальсифіковані ліки, які вже наявні на ринку, та запобігти їхній появі у майбутньому. Ми прагнемо забезпечити українців якісними та доступними ліками – саме для цього активно працюємо над впровадженням системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням в Україні», – зазначила заступник Міністра охорони здоров’я з питань цифровізації Марія Карчевич.

Як це працюватиме

Виробники будуть зобов’язані маркувати упаковку ліків кодом з унікальним ідентифікатором. Перед наданням споживачу лікарські засоби перевірятимуть на автентичність – вона встановлюватиметься системою наскрізної перевірки із перевіркою на рівні дистриб’юторів.

У місцях відпуску лікарський засіб скануватимуть і перевірятимуть, чи відповідає інформація на унікальному верифікаторі тій, яка внесена виробником до централізованого сховища даних. Якщо дані збігатимуться, то код на упаковці деактивуватиметься і лікарський засіб видадуть пацієнту. Якщо інформація не збігатиметься — система видасть попередження і визначить це як надзвичайний випадок. Тоді такі ліки не видаватимуть споживачу, а їхньою перевіркою займуться компетентні органи.

Маркування продуктів, які надходять в обіг в Україні, за допомогою двовимірного штрих-коду, забезпечить дотримання прав пацієнтів на безпечні лікарські засоби в Україні та дієву протидію потраплянню фальсифікованих ліків на територію України.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

30 вересня

Екскерівнику оборонного підприємства оголосили підозру у розтраті понад 36 млн грн держкоштів

Екскерівнику оборонного підприємства оголосили підозру у розтраті понад 36 млн грн держкоштів

Кримінальна відповідальність за перешкоджання діяльності аудиторів

Детективи БЕБ за оперативного супроводу СБУ повідомили про підозру колишньому директору державного підприємства оборонно-промислового комплексу за фактами створення та керівництва злочинною організацією, службового підроблення та розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах та легалізації цих коштів. Також підозри отримали заступник директора та ще 8 співучасників злочину. Наразі п’ятеро фігурантів перебувають під вартою, колишній директор – у розшуку.

За даними слідства:

  • державне підприємство здійснювало удаване постачання обладнання, яке використовується виключно у складі бойових військових літаків Су-27 та Міг-29 та яке спеціально призначене для військового використання компонентів літальних апаратів;
  • зазначене обладнання екскерівник оборонного підприємства отримував із необлікованих у встановленому порядку залишків на підприємстві, які були сформовані ще в 90-х роках;
  • відповідно до розробленого плану злочинного угрупування, колишній керівник підприємства передавав підконтрольним особам відповідне обладнання. А вони своєю чергою оформлювали фіктивні договори закупівлі щодо цього обладнання та підписували відповідні документи для надання видимості законності проведених закупівель.

Таким чином впродовж двох років було проведено 10 оборудок щодо удаваного постачання обладнання військового призначення підприємству вартістю 36 млн грн.

Наразі детективи повідомили про підозру 6 особам, які реєструвалися як суб’єкти господарської діяльності, підписували удавані договори та вчиняли дії щодо легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

Колишньому директору державного підприємства оборонно-промислового комплексу повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. 

Іншим членам злочинної організації повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

На майно організатора та інших співучасників злочину накладено арешти. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора України.

Джерело: офіційний сайт БЕБ

27 вересня

❗️ Зміни до Закону про публічні закупівлі щодо оприлюднення інформації про будівельні закупівлі

Рада ухвалила законопроєкт про прозорість будівельних закупівель

Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві

Новий Закон № 11057 зобов'язує організаторів торгів публікувати у відкритому доступі інформацію про ціни на:

Закон діятиме як під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, так і у мирний час. За проголосували 267 народних депутати.

Законодавчий акт вносить зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» та визначає, що невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з будівництва нових, розширення, реконструкції, капітального ремонту та реставрації існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення є документи, які:

  • містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси;
  • а також визначає інформацію про будівельні матеріали, яка обов’язково має міститись у таких документах, а саме:
  • найменування;
  • характеристики;
  • одиниця виміру;
  • відпускна ціна;
  • кількість;
  • вартість транспортування та заготівельно-складські витрати.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики у ВРУ Анастасія Радіна поінформувала, що після набрання законом чинності усі без винятку замовники тендерів на будівництво, у тому числі дорожнього, будуть зобов’язані оприлюднити на Prozorro ціни на матеріальні ресурси (кошториси) упродовж трьох робочих днів з дати укладання договору з підрядником чи внесення змін до цього договору. «Разом з цінами замовники, як і раніше, оприлюднюватимуть договір з будівельним підрядником із усіма додатками», – додала вона.

Раніше ми писали: Уряд вніс зміни до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання

Джерело: офіційний сайт ВРУ

27 вересня

❗️ НКРЕКП планує переглянути граничні ціни на електроенергію на засіданні 1 жовтня

НКРЕКП планує переглянути граничні ціни на електроенергію на засіданні 1 жовтня

Змінюємо ціну на електроенергію після зміни тарифів

Відповідно до проєкту постанови планують встановити нові граничні ціни на електроенергію

На ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку

  • максимальні граничні ціни:
  • з 00:00 до 07:00 – 5 600,00 грн/МВт·год; 
  • з 07:00 до 17:00 та з 23:00 до 24:00 – 6 900,00 грн/МВт·год; 
  • з 17:00 до 23:00 – 9 000,00 грн/МВт·год;
  • мінімальна гранична ціна – 10,00 грн/МВт·год;

На балансуючому ринку

  • максимальні граничні ціни:
  • з 00:00 до 07:00– 6 600,00 грн/МВт·год; 
  • з 07:00 до 17:00 та з 23:00 до 24:00 – 8 250,00 грн/МВт·год; 
  • з 17:00 до 23:00 – 10 000,00 грн/МВт·год; 
  • мінімальна гранична ціна – 0,01 грн/МВт·год.

У проєкті постанови також зазначено, що вона набирає чинності з 31 жовтня 2024 року.

Джерело: офіційний сайт НКРЕКП

27 вересня

Фінансування виробництва зброї та військової техніки доручено віднести до захищених статей бюджету

Фінансування виробництва зброї та військової техніки доручено віднести до захищених статей бюджету

ВЕБІНАР. Аналізуємо моніторинги оборонних закупівель та враховуємо висновки аудиторів

Міністерство економіки разом з Міністерством оборони, Міністерством фінансів та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості мають розробити відповідні законодавчі зміни.

«Україна постійно потребує зброї та військової техніки. Але сьогодні через законодавчі обмеження ми не можемо фінансувати з державного бюджету довгострокові військові контракти. Маємо виправити цю ситуацію», – наголосив Денис Шмигаль.

За його словами, це може бути певний відсоток від усіх видатків на закупівлю озброєння, але виробники мають точно знати, що довгострокові контракти з державою на виробництво необхідної зброї стабільні та фінансово гарантовані.

«Це допоможе бізнесу активніше розвивати цей напрямок, а державі – вчасно та ритмічно отримувати нове озброєння», – відзначив Прем’єр-міністр.

Джерело: офіційний сайт КМУ

27 вересня

Медзаклади зможуть укладати договори з Національною службою здоровʼя на період понад рік

Медзаклади зможуть укладати договори з Національною службою здоровʼя на період понад рік

Закупівлі ліків та медвиробів за Особливостями

Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» було прийнято на засіданні Уряду.

За дорученням Міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка НСЗУ розробила проєкт середньострокової моделі контрактування для медичних закладів у Програмі медичних гарантій (далі – ПМГ), яка передбачатиме можливість підписувати договори про медичне обслуговування населення за ПМГ на період до трьох років.

Середньострокові договори зможуть укладати медзаклади, які:

  • надають первинну та екстрену допомогу;
  • кластерні та надкластерні заклади охорони здоров’я.

Оновлені зміни в новій моделі контрактування передбачають:

  • можливість укладати договори про медичне обслуговування населення за ПМГ на період понад рік, але не більше, ніж три роки;
  • своєчасно отримувати оплату за надані послуги;
  • завчасно планувати фінансову та операційну діяльність;
  • зменшити навантаження на заклади охорони здоровʼя у частині переукладання договорів.

Наразі контрактування між НСЗУ та медзакладами в рамках Програми медичних гарантій є однорічним, що має певні недоліки, зокрема:

  • стислі терміни для укладення договорів;
  • дублювання попередніх угод на аналогічні пакети медичних послуг (близько 95 %);
  • перевірка одних і тих самих документів.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

https://www.kmu.gov.ua/

27 вересня

«Укрзалізниця» провела конкурентну процедуру на закупівлю харчування за рекомендаціями Антимонопольного комітету

Постачальники менш ніж за рік додали 18 500 товарів на Prozorro Market

Дізнатися лайфхаки для участі у закупівлі

На виконання рекомендацій АТ «Укрзалізниця» 26.03.2024 оголосило на електронному майданчику SmartTender конкурс щодо відбору суб’єкта господарювання, який здійснюватиме організацію харчування пасажирів поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+». У конкурсі взяли участь 7 товариств, а переможцем стало ТОВ «ПОНТЕМ.УА», з яким АТ «Укрзалізниця» уклало договір щодо організації харчування пасажирів поїздів «Інтерсіті», «Інтерсіті+».

Провівши конкурс щодо організації харчування пасажирів поїздів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+», акціонерне товариство вжило заходів для застосування та застосувало конкурентний механізм відбору суб’єкта господарювання, яким будуть надаватися послуги із забезпечення харчування пасажирів, тим самим припинивши бездіяльність, яка містила ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у зв’язку з перманентною пролонгацією договірних відносин із одним і тим самим суб’єктом господарювання у період з 01.07.2021 по 30.06.2023 (включно) без проведення конкурентної процедури відбору надавача вказаних вище послуг.

При цьому, інформація про проведення конкурентного відбору суб’єкта (суб'єктів) господарювання була доведена до відома широкого загалу шляхом її розміщення на електронному майданчику Prozorro.Продажі, на комерційному майданчику SmartTender, а також шляхом розміщення інформації про оголошення відкритого тендеру на організацію сервісних послуг харчування на сайті АТ «Укрзалізниця».

Отже, на виконання рекомендацій Комітету від 06.07.2023 № 6-рк АТ «Укрзалізниця» вжило заходів для припинення та припинило дії, що містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунуло причини виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють.

Джерело: офіційний сайт АМКУ

27 вересня

Кабмін затвердив спрямування субвенції на облаштування ще 3 шкільних укриттів

Кабмін затвердив спрямування субвенції на облаштування ще 3 шкільних укриттів

Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві

Серед затверджених проєктів:

  • Запорізька область – будівництво 1 протирадіаційного укриття;
  • Херсонська область – будівництво 1 протирадіаційного укриття;
  • Київська область – продовження будівництва 1 протирадіаційного укриття, розпочатого торік.

Загальна вартість проєктів у донаборі становить 59,56 млн грн.

МОН нагадує, що відповідно до постанови КМУ від 12 квітня 2024 р. № 417 громади повинні щомісяця надавати інформацію про використання коштів та завантажувати фотографії об’єктів на платформу DREAM. Кожен охочий може ознайомитися з проєктами, статусом і кошторисом у розділі «Фінансові програми».

Проміжні результати використання субвенції на укриття:

  • цьогорічна субвенція – 2,5 млрд гривень, комісія МОН затвердила та дібрала 60 проєктів капітального ремонту і будівництва укриттів:
  • 53 проєкти – на етапі будівництва;
  • 4 проєкти – на етапі фіналізації тендерних процедур;
  • 1 проєкт – очікує на дозвіл для старту робіт та готується до початку будівництва;
  • 2 проєкти – призупинили процес та запустили перерозподіл коштів за ініціативи Чернігівської ОВА.

Усі укриття, які будують громади, є протирадіаційними, тобто «підземними школами», де діти повноцінно зможуть навчатися та проводити час на перерві.

Нагадаємо, у серпні Уряд виділив дотацію в розмірі 5 мільярдів гривень для будівництва укриттів у 53 школах та 24 профтехах. Вже найближчим часом МОН розподілить фінансування і Уряд затвердить спрямування коштів до місцевих бюджетів.

Таким чином коштом субвенції та дотації на облаштування безпечних просторів МОН планує забезпечити доступ до очної/змішаної освіти 100 тисячам учнів. Будівництво укриттів є частиною комплексної політики «Школа офлайн», яка реалізується Міністерством освіти і науки України спільно з Віце-прем’єр-міністром України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим.

Джерело: офіційний сайт МОН

27 вересня

Уряд утворив Державне агентство з управління резервами

Постачальники менш ніж за рік додали 18 500 товарів на Prozorro Market

Дізнатися лайфхаки для участі у закупівлі

Кабінет Міністрів ліквідував Держрезерв, що залишився нам у спадок від радянської системи та довів неспроможність в управлінні державним матеріальним резервом. Натомість Уряд створив новий центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних резервів – Державне агентство з управління резервами України. Його функціонування передбачено Законом України «Про державні резерви». 

Відповідні рішення Кабінет Міністрів ухвалив 26 вересня.

«Це ще один крок до завершення справжньої реформи Держрезерву, яку ми розпочали спільно з парламентом у 2023 році. Від моменту проголошення Незалежності у державному резерві назбиралося чимало проблем. Серед основних – відсутність необхідних запасів, прострочена продукція, неефективне управління запасами. Матеріальні цінності закуповувалися за неринковими, значно завищеними цінами. У 2023 році ми дали старт реформі державного резерву і нині продовжуємо втілювати її у життя шляхом впровадження сучасної та ефективної системи управління державними резервами. Державне агентство з управління резервами здійснюватиме повноваження, передбачені Законом «Про державні резерви». Вони суттєво відрізняються від повноважень, які здійснював Держрезерв, отже запускаємо докорінно нову структуру цього державного органу», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Державне агентство з управління резервами відповідатиме за управління державним матеріальним резервом, до складу якого не входить мобілізаційний резерв.

Йдеться про створення запасів матеріальних цінностей, що складаються із:

  • запасів сировинних, паливно-енергетичних, матеріально-технічних ресурсів,
  • промислових і продовольчих товарів,
  • лікарських засобів та медичних виробів,

призначених для використання у мирний час, а також в особливий період.

Закупівля матеріальних цінностей державного матеріального резерву відбуватиметься виключно на електронних аукціонах.

Також новий орган формуватиме номенклатуру матеріальних цінностей та норми їх накопичення відповідно до нового Порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Порядок впроваджує нові механізми до формування та перегляду номенклатури матеріальних цінностей державного матеріального резерву та мобілізаційного резерву, створення запасів державних резервів, їх реалізації та відпуску.

«Раніше номенклатура матеріальних цінностей державного резерву не відповідала стратегічним потребам держави. Деякі матеріальні цінності були прострочені. Й загалом управління запасами було не ефективним і їхню кількість поступово зменшували. Завдяки цим змінам ми переходимо від застарілої «радянської» системи зберігання до сучасних механізмів формування та зберігання запасів державних резервів», – розповіла Юлія Свириденко.

Управління мобілізаційним резервом, у тому числі реалізація розброньованих матеріальних цінностей здійснюватиметься іншими державними органами, визначеними Законом України «Про державні резерви».

Окрім того, Уряд затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру державних резервів та надання доступу до нього.

«Впровадження цього реєстру посилює контроль та відповідальність як відповідальних зберігачів, резервантів так і балансоутримувачів державних резервів. Відтепер уся інформація про обіг матеріальних цінностей буде відображена у Єдиному реєстрі державних резервів. Це буде захищена автоматизована база даних, щоб відстежувати стан матеріальних цінностей на кожному етапі – закладення, зберігання, освіження, відпуск тощо», – додала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України.

Роботу установи координуватиме Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

26 вересня

Із жовтня запрацює оновлена VIP-версія системи «Експертус Держзакупівлі»

Редакція Експертус Держзакупівлі зробила систему ще кращою та зовсім скоро надасть можливість безлімітно ставити запитання із закупівель через новий Онлайн-помічник.

Наші експерти через новий Онлайн-помічник:

  • допоможуть знайти в Експертус Держзакупівлі опис робочої ситуації, офіційний документ, форму, зразок, довідку тощо;
  • нададуть коротку відповідь на ваше запитання, якщо ваша робоча ситуація не потребує глибокого аналізу;
  • надішлють посилання на консультації системи за темою вашого зверненння.

А найприємніше, що ви отримаєте відповідь від експертів протягом 30 хвилин у чаті.

Хочу VIP-версію

Це не єдина перевага передплатників системи «Експертус Держзакупівлі». З передплатою ви отримаєте доступ до:

  • бази з робочими ситуаціями;
  • форм та зразків під скачування;
  • роз'яснень у короткому відеоформаті;
  • розумного пошуку;
  • завжди актуальних НПА.

А також зможете отримувати письмові розгорнуті відповіді експертів протягом трьох робочих днів та відвідувати унікальні тренінги із закупівель.

Долучайтеся і ви до кола передплатників VIP-версії!

Консультації з публічних закупівель: VIP доступ

З питань передплати телефонуйте:

0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні)️

26 вересня

БЕБ упередило розтрату 331 млн грн на будівництві шкільного укриття в столиці

Постачальники менш ніж за рік додали 18 500 товарів на Prozorro Market

Дізнатися лайфхаки для участі у закупівлі

Про закупівлю для столичної школи послуг з будівництва споруди подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційного укриття оголосило одне з управлінь освіти районної державної адміністрації у місті Києві.

Під час аналітичного дослідження тендерної документації фахівці БЕБ виявили низку порушень, що стосувалися учасника закупівлі, зокрема:

  • підприємство, пропозиція якого перебувала на розгляді у замовника, не підтвердило необхідну кількість спеціалістів відповідної кваліфікації для виконання зазначених робіт;
  • також встановлено, що компанія вказала завищену вартість окремих будівельних матеріалів у порівнянні з ринковими цінами.

Аналітики Бюро скерували на адресу замовника рекомендаційний лист із виявленими ризиками. У результаті управління освіти відхилило пропозицію згадуваного учасника та скасувало процедуру проведення закупівлі.

Таким чином співробітники ТУ БЕБ у місті Києві упередили розтрату понад 331 млн грн з місцевого бюджету.

Джерело: офіційний сайт БЕБ